Meer productie in Europa
Van de 407 onderzochte medicijnen wordt: 70% van de werkzame stoffen in Europa geproduceerd; 84% van de eindproducten in Europa gemaakt. De afhankelijkheid van landen buiten Europa lijkt dus kleiner dan vaak gedacht.
Afhankelijk van enkele fabrikanten
Veel medicijnen zijn nog altijd sterk afhankelijk van één fabrikant. Zo maakt één fabriek de werkzame stof voor de helft van alle onderzochte amoxicilline-middelen (receptplichtig), en wordt bij omeprazol (in lage dosering een UAD-geneesmiddel) ongeveer de helft van de eindproducten in één fabriek gemaakt.
Belang voor de drogist
Hoewel het onderzoek geen aparte focus heeft op UAD- of AV-middelen, zijn er duidelijke raakvlakken. Ook vrij verkrijgbare geneesmiddelen kunnen geraakt worden door leveringsproblemen. Alertheid op signalen van tekorten en goed contact met leveranciers blijft daarom belangrijk.
Meer lezen? Kijk op de site van het CBG.